László Benkovics

5.AB

3.26 - A classom tanteremben megjelent feladatra április 3 - ig van időtök.

3.25  -  Ma  nézetek meg egy kis videót, majd olvassátok el az aktuális tananyagot.
    Holnap ezzel kapcsolatos feladatok várnak rátok.
    Sziasztok.

NÉPESSÉGFÖLDRAJZ

Népességföldrajz – földrajz azon része amely az emberrel foglalkozik.
    Mi elsösorban az emberfajtákkal , vallásokkal, népsűrűséggel,szűletéskor várható
    élettertammal és a természetes szaporulattal foglalkozunk.
    E témákat az atlasztok 88,89,90 és a 91 oldalán találjátok. Nézegessétek, ha éppen nem
    matekoztok vagy verset tanultok.
    Az emberfajták /rasszok/ _ Fekete (negrid), sárga (mongolid), fehér (europid)
    Vallások _ négy legelterjettebb vallás a Földön (keresztény,iszlám,hinduizmus,buddhiumus)
    Népsürüség _ a népesség eloszlása egy bizonyos földrészen.
    Természetes szaporulat _ az egy szám (az egy évben születettek és az elhalálozottak között)
    Például _ Galántán 2019 ben 150 gyemek született, ugyn abban az évben 100 ember halt
    meg,akkor Galánta természetes szaporulata 2019 ben 50 fő.
    Szűletéskor várható élettertam – hány évet élhetnek meg az emberek egy bizonyos
    földrészen.