Beíratás és átlépés

Beíratás és átlépés - 2024/2025-ös tanév

Elsősök beíratása

Tisztelt Szülők!
    A 2024/2025-ös tanévre azokat a gyermekeket kell beíratni, akik 2024. augusztus 31-ig betöltik a hatodik életévüket.

A beíratásra  2024. április 1. és 30. közt van lehetőség.

A beíratás során kérjük majd az iskolaügyi törvény értelmében a gyermek és a szülők személyes adatait. Szükség lesz a gyermek születési levelére és a szülők személyazonossági igazolványára.

Már nem kérhető az iskolakezdés elhalasztása. Amennyiben a kisgyermek még nem iskolaérett, az óvoda igazgatónője dönti el, hogy a gyermek még egy évig óvodába fog járni.

Ha a megadott dátum előtt született gyermeket szeretnék beiskolázni, akkor szükséges a helyi tanácsadó központ beleegyezése (Centrum poradenstva a prevencie, Hodská 2352/62, 924 81 Galanta).
    A gyermeket rendszerint abba az iskolába kell beíratni, amely a lakhely szerinti befogadó iskola. A szülő kérvénye alapján a gyermek beírható bármely más iskolába is, ehhez a választott iskola igazgatójának beleegyezése szükséges.

Érdeklődni a 0910912607-es telefonszámon vagy az igazgato@kodaly.sk email címen lehet.

Az alábbiakban megtalálhatóak a kitöltendő dokumentumok, ezeket kell kitölteni és mindkét törvényes képviselő aláírásával elküldeni e-mailben az iskola címére: kodaly.galanta@gmail.com,

vagy ajánlott levélben elküldeni az iskola postacímére: ZŠ Zoltána Kodálya s VJM, Švermova 8, 924 01 Galanta,

vagy személyesen leadni a beíratás során. Amennyiben valamilyen okból csak az egyik szülő tudja aláírni a dokumentumokat, kérem egyeztessenek az iskola igazgatójával.

beiratasi_kerveny(1).rtf

kerdoiv_online(1).rtf

Örömmel várjuk jelentkezésüket!

Átlépés a Kodály Zoltán Alapiskolába

Tisztelt Szülők!

Ha a következő iskolaévtől hozzánk szeretnék járatni gyermekeiket, akkor szándékukat jelezzék az iskola igazgatóságán legkésőbb június 15-ig:

Zápisy detí do škôl pre školský rok 2024/2025

Vážení Rodičia!
    Každé dieťa, ktoré do 31. augusta 2024 (vrátane) dovŕši vek šesť rokov musí jeho zákonný zástupca (ďalej rodič) prihlásiť na plnenie povinnej školskej dochádzky.

Zápis na plnenie povinnej školskej dochádzky sa koná v čase od 1. do 30. apríla 2024.

Zápis v našej škole bude 11. a 12. apríla 2024, od 8.00 do 17.00.

Základná škola vyžaduje pri zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky osobné údaje o dieťati a rodičoch v rozsahu ustanovenom školským zákonom.

Dieťa bude plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt, teda v spádovej škole, ak rodič pre svoje dieťa nevyberie inú základnú školu. Dieťa môže plniť povinnú školskú dochádzku v inej ako spádovej škole, ak ho riaditeľ tejto školy prijme na základné vzdelávanie.

Zákonom č. 245/2008 Z. Z. z. v znení účinnom od 01. 01. 2021 sa zrušil inštitút odkladu začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky. Deťmi pokračujúcimi v plnení povinného predprimárneho vzdelávania budú deti, ktoré po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahlo školskú spôsobilosť a riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia.

Horeuvedené tlačivá treba vyplniť a podpísať a zaslať na mailovú adresu školy, alebo doporučene na adresu školy, alebo odovzdať pri zápise.

Tešíme sa na Vás!